Busko-zdrój. Park zdrojowy

 

Busko-Zdrój to urokliwe i wyjątkowe miejsce na mapie całego kraju. Jest to miejscowość przede wszystkim o charakterze uzdrowiskowym. Lecznicze właściwości tamtejszych wód docenione zostały już przed wiekami. Tym razem jednak skupimy się na Parku Zdrojowym, który także wart jest odwiedzenia.

Park zdrojowy.

Park Zdrojowy to idealne miejsce dla tych, dla których Busko-Zdrój ma się stać przede wszystkim miejscem relaksu i wypoczynku. Czym wyróżnia się ten park i jakie atrakcje czekają na jego terenie?
Kto w czasie wycieczki po Busku zajrzy do Parku Zdrojowego, ten z pewnością nie będzie narzekać. Park ten może się pochwalić historią sięgającą pierwszej połowy XIX wieku. Już wtedy ówcześni mieszkańcy tego miasteczka gromadzili się w tym parku, gdzie odbywały się liczne spotkania towarzyskie i kulturalne. Jego powierzchnia wynosi obecnie około 24 ha, przez park przebiega także licząca ponad 14 kilometrów trasa rowerowa. Na uwagę zasługuje tu najbliższe otoczenie Sanatorium „Marconi” – obiektu, od którego powstania zaczęła się uzdrowiskowa kariera Buska-Zdroju. W tej części parku zachwyca ogród angielski z malowniczą Aleją Marzeń, prowadzącą w stronę Ogrodu Francuskiego.

Obecne dzieje parku zdrojowego.

Nowa część parku powstała w 2007 roku, a na jej terenie nie brak okazałych lip, jaworów oraz kasztanowców. Malownicze fontanny, spacerowe alejki oraz deptak, którym można dostać się z parku zdrojowego w stronę rynku – oto atrakcje, którym warto tu poświęcić swój czas. To dzięki nim spacery po parku sprawią nam tak wiele radości, a czas spędzony na terenie kurortu dla nikogo nie będzie czasem straconym.