Jak zadbać o porządek w kosmetykach?

Regularnie sprzątasz szafę, ale ciągle masz bałagan w kosmetykach? Staraj się porządkować je na bieżąco. Segregacja i przeglądy to podstawa. W ten sposób nie tylko zadbasz o porządek, ale też przedłużysz ich trwałość i przydatność. Poniżej znajdziesz kilka praktycznych wskazówek.

Dobra organizacja to klucz do sukcesu

Pierwszym krokiem w utrzymaniu porządku w kosmetykach jest dobra organizacja. Oto kilka prostych wskazówek, które pomogą Ci zapanować nad tym zadaniem.

Ułóż kosmetyki kategoriami. Przydziel każdemu rodzajowi kosmetyku swoje miejsce. Możesz podzielić je na grupy takie jak makijaż, pielęgnacja twarzy, pielęgnacja ciała, dłonie i paznokcie czy włosy.

Dzięki temu będziesz wiedzieć, gdzie szukać konkretnego produktu. Z kolei produkty, których nie używasz, odłóż w osobne miejsce. Jeśli masz ich zbyt dużo lub są to rzeczy, których nie używasz – m.in. podkład o złym odcieniu czy szminka w innym stylu – oddaj je komuś, kto się z nich ucieszy.

Wykorzystaj pojemniki i kosmetyczki. Użyj różnych pojemników, kosmetyczek, koszyków lub szuflad, aby przechowywać swoje kosmetyki. Hurtownia kosmetyczna oferuje szeroki wybór takich produktów. Dzięki nim wszystko będzie poukładane i łatwo dostępne. Ułóż je, jak wspomnieliśmy, kategoriami.

Polecamy zainwestować w specjalne organizery kosmetyczne (na kolorówkę, produkty do pielęgnacji, depilacji itd.), osobny kuferek do manicure (na bazy, topy, lakiery, pilniki i inne produkty do paznokci) czy stojak albo słoiczek na pędzle do makijażu. Takie akcesoria pomogą Ci utrzymać porządek i szybko znaleźć dokładnie to, co jest potrzebne. Wiele organizerów znajdziesz w hurtowni kosmetycznej.

Niezależnie od tego, czy używasz kufra do manicure, kosmetyczki czy szuflady w łazience na swoje kosmetyki i produkty higieniczne, regularnie porządkuj swoje zasoby. Dzięki temu będziesz mieć większą kontrolę nad tym, co masz, co trzeba kupić, a co się przeterminowało.

Staranne czyszczenie. Dokładnie i systematycznie myj toaletkę czy szafkę na kosmetyki. Brudne i lepiące się półki, regały czy opakowania są wyjątkowo nieestetyczne. Wytrzyj też wilgotną ściereczką organizery, kufer do manicure i szuflady. Jeżeli rozsypał się cień czy paleta z różem i rozświetlaczem sprawdzi się taśma klejąca. Bez problemu uda się nią zebrać drobne pyłki kurzu.

Okresowo przeglądaj kosmetyki. Raz na jakiś czas przejrzyj swoje kosmetyki i usuń te, których nie używasz lub są przeterminowane. Staraj się nie gromadzić niepotrzebnych produktów ani nie kupować ich na zapas.