Polskie uzdrowiska: Busko-Zdrój

Jest jednym z najciekawszych kurortów w Polsce oraz jednym z najpiękniejszych ośrodków miejskich, jakimi może się pochwalić województwo świętokrzyskie. Busko-Zdrój to nie tylko modny kurort, ale i ciekawy ośrodek turystyczny, który skutecznie przyciąga swą historią miłośników przeszłości. Dla kogo urlop w tym miejscu może się stać atrakcyjnym rozwiązaniem? Co koniecznie trzeba zobaczyć w trakcie wypoczynku na terenie tego świętokrzyskiego uzdrowiska?

Powodów, dla których warto odwiedzić Busko-Zdrój, jest wiele. Ten malowniczy kurort przyciąga m. in. ciekawa historią, która sięga XII stulecia. Dawniej należało to miasto do norbertanek. Po kasacie klasztoru w wieku XIX, stało się Busko jednym z ważniejszych ośrodków miejskich na terenie Królestwa Polskiego. Dziś to znane uzdrowisko przyciąga ciekawymi zabytkami, wspaniałym klimatem oraz tak ważnymi wydarzeniami kulturalnymi, jak organizowany od ponad 20 lat Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz. A co warto zobaczyć podczas wycieczki po tym kurorcie?

Dla miłośników architektury drewnianej nie lada atrakcją będzie tutejszy kościół św. Leonarda z końca XVII stulecia. Z okresu międzywojennego pochodzi miejscowa synagoga, służąca obecnie miejscowym sklepikarzom. Kto chce ujrzeć jeden z najważniejszych zabytków sakralnych Buska, ten koniecznie powinien wybrać się na teren zespołu klasztornego norbertanów. Najwięcej atrakcji wiąże się jednak z uzdrowiskową działalnością prowadzoną na terenie Buska. Park Zdrojowy, Łazienki zbudowane w latach 30-tych XIX wieku oraz kaplica św. Anny, znajdująca się w parku zdrojowym – oto atrakcje, którym w czasie wycieczki po terenie tego uzdrowiska koniecznie trzeba się uważniej przyjrzeć. Nie brak tu również pięknych willi oraz domów, które zachwycają i detalami, i ciekawą przeszłością. Całość robi ogromne wrażenia i sprawia, że Busko-Zdrój to idealny kurort dla tych, którzy chcą spędzić urlop w pięknym i przyjaznym dla zdrowia miejscu.