753-lecie lokacji miasta. Wielka impreza w Busko-Zdroju

Busko-Zdrój to nie tylko malownicza miejscowość o charakterze uzdrowiskowym i wypoczynkowym. Miasto to ma doprawdy bogatą historię, która sięga kilku wieków wstecz. W tym miesiącu Busko-Zdrój obchodzić będzie 753-lecie lokacji miasta. Co zostało zaplanowane z okazji tego wydarzenia? W ogromnym skrócie odpowiadamy, że dosyć sporo. W mieście pojawią się znane gwiazdy, przewidziano także liczne atrakcje. Ponadto, na całym kompleksie tężni przez dwa dni trwać będzie dzień otwarty.

Historia.

Pierwsze wzmianki o Busku pochodzą z roku 1166. W wydanej w tymże roku przez papieża bulli znaleźć możemy zapis mówiący o miejscowości „Bugsk”, co odpowiadałoby dzisiejszemu nazewnictwu. W tym samym roku rycerz imieniem Dzierżko ufundował kościół, który znajdował się w miejscu obecnego Kościoła Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Busku-Zdroju. W 1287 roku wówczas osadzie, nadane zostały prawa miejskie przez Leszka Czarnego, starszego brata Władysława Łokietka. Prawa miejskie zostały potwierdzone ponownie w 1412 roku przez króla Polskiego, Władysława Jagiełłę.

Atrakcje.

Jakich atrakcji mogą spodziewać się mieszkańcy i turyści? Szczegółowy plan całej imprezy znaleźć możemy na stronie miasta. W programie wydarzenia przewidziany został występ Dawida Kwiatkowskiego, znanego piosenkarza, oraz Tomasza Karolaka. Ponadto nie zabraknie innych atrakcji, najmłodsi – a nawet dorośli – z całą pewnością ucieszą się na wieść o pojawieniu się w mieście wesołego miasteczka.