Co daje pływanie?

Chcesz zacząć więcej się ruszać, ale od razu planujesz wybrać dla siebie taką dyscyplinę, z której uprawiania przyjdzie ci czerpać najwięcej zróżnicowanych korzyści? W takim razie zdecyduj się na… pływanie! Sport ten nie jest co prawda aż tak modny jak tenis, który został rozsławiony przez Huberta Hurkacza i Igę Świątek, czy też piłkę nożną, która od lat zaskarbia sobie serca tysięcy młodych Polaków, ale jednak bywa on nawet lepszy i od tenisa, i od piłki nożnej, o czym sam się przekonasz, gdy tylko poznasz te najważniejsze i mniej oczywiste zalety pływania.

Pływanie a inne dyscypliny sportowe

W odniesieniu do tenisa pływanie może być lepsze chociażby w tym, że wymaga ono znacznie mniejszego nakładu pieniężnego. Wynajem kortu kosztuje nawet ze sto złotych za godzinę. Do tego musisz doliczyć cenę wynajęcia rakietki i wypożyczenia piłek, które to sprzęty z czasem sam będziesz kupować, płacąc za nie od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. A pływanie? Tutaj płacisz wyłącznie za karnet na basen, którego miesięczna cena zazwyczaj jest niższa niż sto złotych! Basen bywa tańszą opcją od siłowni czy jakiegokolwiek innego klubu fitness. W przypadku większych pływalni nowi klienci często otrzymują przynajmniej jeden darmowy miesiąc, co sprawia, że początkowo aktywność jest dosłownie darmowa, o ile tylko dysponujesz jakimś strojem kąpielowym, czepkiem i w miarę sprawnymi okularami.

Korzyści z pływania wiążą się nieodłącznie z twoją fizycznością. Poprzez poruszanie się w wodzie, dbasz o swoją postawę i na bieżąco ją korygujesz. Możesz poradzić sobie ze skoliozą, bólami kręgosłupa czy też bólem karku, czyli objawami dość charakterystycznymi dla osób pracujących zwykle w jednej pozycji – albo pozycji stojącej, albo pozycji siedzącej przed biurkiem. Sprawdzając sobie zalety pływania, możesz też przeczytać o korzystnym wpływie pływania na serce, stan zdrowia psychicznego oraz cały układ krążenia. Sport ten polecany jest wszystkim i to każdemu z innych powodów. Pamiętaj jednak, że sport to tylko jeden z elementów zdrowego stylu życia, który powinien wiązać się także z racjonalnym żywieniem, regularnymi badaniami i unikaniem używek.

Źródło: https://www.pacz.pl/