Busko – Zdrój dla najmłodszych. Czyli ciekawe atrakcje dla dzieci

Busko – Zdrój kojarzy się przede wszystkim jako miasto uzdrowiskowe i z tego w głównej mierze słynie. Corocznie do mieszczącego się tu uzdrowiska przyjeżdżają turyści i pacjenci z całego kraju, jak i zagranicy. Jest to niezwykle wiekowe miasto, którego historia sięga XII wieku – nie dziwi więc, że na jego terenie znajduje się wiele interesujących zabytków. Nie oznacza to jednak, że jest to miasto, w którym odnajdą się jedynie dorośli. Również i dzieci mogą spędzić tu wspaniałe i niezapomniane chwile, o ile dobrze zaplanujemy całą podróż. Jeżeli wybierasz się do Buska – Zdroju wraz z rodziną, podpowiemy, co koniecznie zwiedzić z dziećmi, by te wspominały całą wycieczkę pozytywnie.

Centrum Bajki w Pacanowie.

Busko – Zdrój i jego okolice są nie tylko przepiękne, lecz także baśniowe. A będąc w temacie baśni – nie sposób nie odwiedzic znajdującego się w Pacanowie Centrum Bajki. Zarówno najmłodsi, jak i dorośli mogą zapoznać się z niezwykle interesującymi postaciami z wielu bajek, a istnymi bohaterami i atrakcjami tego miejsca jest Koziołek Matołek ze słynnego Pacanowa, Królewna Śnieżka czy nawet Czerwony Kapturek. Na dzieci czekają liczne atrakcje i zajęcia w postaci warsztatów i występów teatralnych, gry i grupowe zabawy.

Zalipie.

Zalipie to niewielka, lecz rozsławiona wieś, która poszczycić się może mianem malowanej. Z czego to wynika? Przede wszystkim z przepięknie ozdobionych staropolskich chat, które sięgają dawnych tradycji i kultury, jaka panowała niegdyś na tych terenach. Przez wiele osób wieś ta uznawana jest za najpiękniejszą w całej Polsce – nie sposób się temu dziwić. Tradycja malowania chat w tej wsi sięga początków ubiegłego wieku, jednak szczyt popularności osiągnęło dopiero po zakończeniu II Wojny Światowej. Niewątpliwie jest to miejsce, w którym doskonale bawić się bęa nie tylko najmłodsi, lecz także ich rodzice.