Busko – Zdrój dla rowerzystów. Czyli najciekawsze trasy!

Busko – Zdrój od lat, czy nawet od dekad, cieszy się nieustanną popularnością i uznaniem ze strony turystów z całego kraju. Oczywiście, rozsławione zostało przede wszystkim ze względu znajdujących się tam wód leczniczych – to właśnie za ich sprawą postanowiono w 1836 roku otworzyć tu słynne już uzdrowisko. Samo miasto, oprócz uzdrowiska, ma jednak o wiele więcej do zaoferowania – od bogatej historii, licznych zabytków, ciekawych miejsc i wspaniałej przyrody. Innymi słowy – każdy znajdzie tu coś dla siebie. Również i rowerzyści, bowiem w Busku – Zdroju nie brakuje ciekawych tras rowerowych, o których właśnie opowiemy.

Park Zdrojowy.

Park Zdrojowy w Busku – Zdroju jest istną wizytówką i perełką tego miasta i raczej nikogo to nie dziwi. Miejsce te zachwyca i sprawia, że każdy, kto postawi tam stopę, niemal na pewno zadecyduje się tu powrócić. Park ten jest doskonały na piesze, jak i rowerowe wycieczki. Przez Park Zdrojowy przebiega trasa rowerowa o łącznej długości ponad 14 kilometrów. Nie jest ona wymagająca, więc bez większego problemu poradzą sobie z nią nawet niedzielni entuzjaści rowerowych wycieczek.

Busko – Zdrój do Pińczowa.

Ta trasa nie jest już polecana dla osób początkujących – głównie za sprawą tego, że liczy sobie ponad 50 kilometrów, co dla wielu rowerzystów stanowić może spore wyzwanie. Trasa ta przebiega przez tak ciekawe i zachwycające miejsca, jak Nadnidziański Park Krajobrazowy czy Las Winiarski. Po drodze natrafimy również na wiele ciekawych zabytków, w tym – między innymi – ruiny pochodzącego z XIII wieku zamczyska.